آموزش: آموزش جامع تبدیل فیلم و زیرنویس به DVD های قابل پخش در DVD Player (اختصاصی مووی فا)
تبلیغات
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
  1. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    کاربر مووی فا
    ميانگين پست در روز
    0.09
    پسندیده
    337
    پسند های دریافتی
    1,103
    میزان امتیاز
    116

آموزش جامع تبدیل فیلم و زیرنویس به DVD های قابل پخش در DVD Player (اختصاصی مووی فا)

آموزش تبدیل فیلم و زیرنویس به DVD های قابل پخش در DVD Player ( اختصاصی مووی فا )

حتما برای شما هم پیش اومده که فیلمی رو دانلود کنید و تمایل داشته باشید تا فیلم رو روی DVD Player های خانگی همراه با زیرنویس تماشا کنید ...

در این تاپیک قصد دارم آموزش تبدیل فیلم به این گونه DVD ها رو به شکل کامل توضیح بدم ...

در ابن آموزش کلیه تصاویر در ابعاد کوچک قرار داده شده ، برای مشاهده آنها در ابعاد اصلی بر روی آنها کلیک کنید !

در ابتدا شما بايد فايل فيلم و فايل زيرنويس کاملا هم نام کنيد ( فقط فرمت ها تفاوت داشته باشه ) و سپس در يک پوشه در کنار هم قرار بديد ... دو نکته مهم رو حتما توجه داشته باشيد ...

- اگر زيرنويس شما به صورت ناخوانا نمايش داده مي شه حتما با توجه به تاپيک زير مشکل رو برطرف کنيد :

حل مشکل ناخوانایی زیرنویس

خوب مراحل اصلي کار از اينجا شروع مي شه :

1 - 1 - ابتدا نرم افزار ConvertX To DVD رو از تاپيک زير دريافت کرده ، نصب و اجرا کنيد ...

دانلود نسخه 4.1.20.0 نرم افزار ConvertX To DVD

1 - 2 - محيط نرم افزار در ابتدا به شکل زيره ... با کليک بر روي دکمه + ( مشخص شده در تصوير ) فايل فيلم مورد نظر رو وارد نرم افزار کنيد ...

1 - 3 - براي مثال من فيلم Harry Potter And The Deathly Hallows Part 2 رو براي تبديل انتخاب کردم ...

1 - 4 - مطابق شکل زير مشخصات فيلم در محيط نرم افزار نمايش داده مي شه ... با کليک بر روي + کشوي Titleset باز مي شه و مشخصات بيشتري نمايش داده مي شه ...

قسمت Subtitle در عکس مربوط به زيرنويس فيلمه ...

1 - 5 - دقت کنيد مطابق شکل زیر کشوي Subtitle رو باز کنيد و اگر گزينه داخل کشو eng subtitle بود ( مانند شکل بالا ) حتما با دو بار کليک روي eng subtitle کشو مربوط به زبان را باز کرده و مانند شکل زير " فارسی " رو انتخاب کنيد ...

سپس با کلیک بر روی دکمه Convert که در تصویر بالا مشخص شده نرم افزار شروع به تبدیل فیلم مورد نظر می کنه ...

پیش نمایشی از فیلم مورد نظر در کادر مشخص شده در تصویر زیر نمایش داده می شه ...

1 - 6 - در پايان با پنجره زير مواجه خواهيد شد که از شما اطلاعات مربوط به رايت DVD خواسته مي شه ...

نوع رايتر ، سرعت رايت ، نام DVD و ...

صبر کنيد تا عمليات رايت DVD تموم بشه ...

DVD با موفقيت رايت شد ... !!!

کار با نرم افزار با عمليات بالا تموم مي شه اما در منو Setting نرم افزار امکاناتي رو در اختيارتون مي ذاره که به طور خلاصه به موارد مهم اشاره مي کنم ...

2 - 1 - زير منو General : در اين منو تنضيمت عمومي نرم افزار وجود داره ... قسمتي که در تصوير زير با کادر مشخص شده مسيري هست که نرم افزار فايل هاي تبديل شده رو داخل اون مي ريزه ...

دقت کنيد که اين مسير در بخش هاي بعد مورد استفاده قرار مي گيره ...

فايل هايي که در اين مسير ريخته مي شن در پايان مرحله 7 بالا اگر تيک گزينه Delete DVD folder after successful burn رو گذاشته باشيد ، پاک مي شه ...

2 - 2 - زير منو Chapters : دي وي دي هاي قابل پخش در دستگاه خانگي براي پخش فيلم نياز به فايل فيلم به صورت تکه تکه ( Split ) دارن ... همچنين شما مي تونيد اين Chapter ( تکه ها ) رو در منو اول فيلم انتخاب کنيد تا نمايش داده بشه ...

در اين منو همونطور که در تصوير مشخص شده شما مي تونيد در قسمت بالا مدت زمان هر Chapter و در قسمت پايين زمان Chapter اول رو بر حسب دقيقه و ثانيه وارد کنيد ...

2 - 4 - زير منو Burning : در اين قسمت شما مي تونيد تنظيمات مربوط به رايت DVD از قبيل نام DVD و مدل رايتر و سرعت رايت و ... رو به طور پيش فرض تغيير بديد ... دقت کنيد به طور پيش فرض يعني براي تمام فيلم هايي که با اين نرم افزار تبديل خواهيد کرد ...

2 - 5 - زير منو Subtitle : در اين منو در قسمت بالا مي تونيد زبان زيرنويس رو به شکل پيش فرض تغيير بديد و در قسمت پايين تنظيمات پيشرفته اي درباره نحوه نمايش زيرنويس در اختيارتون گذاشته شده ...

2 - 6 - زير منو Encoding : در اين قسمت شما مي تونيد تنظيمات مربوط به تبديل فايل فيلم به فايل DVD رو تغيير بديد ...

مطابق شکل مي تونيد در قسمت Encoding Option مدت زمان اينکد فيلم ( در کيفيت نتيجه نهايي تاثير داره ) و در قسمت Target size حجمي که مي خواهيد فيلم اشغال کنه ( بستگي به توع DVD شما ) و در قسمت آخر اولويت در شيوه کار نرم افزار رو تغيير بديد ...

بقيه زير منو ها که توضيح داده نشد به صورت ديفالت بهترين حالت هستن و نيازي به تغيير نيست ...

در پايان نکته زير مفيده :

اگر در هنگام رايت DVD با مشکلي مواجه شديد ، نياز به تبديل مجدد فيلم نيست ... شما می توانيد از منو Action گزينه Burn an already converted project رو بزنيد و فولدر فايل هاي تبديل شده توسط نرم افزار رو که در مسير گفته شده در قسمت 1 - 2 ذخيره شده انتخاب و رايت کنيد ...

در صورت داشتن هر گونه سوال در همين تاپيک مطرح کنيد ...

موفق باشيد ...

دوستان عزيز اين آموزش به خاطر سوالات متعدد عزيزان نوشته شده و نگارش اين آموزش به اين شکل ( مو به مو ) زمان زيادي برده است ...

پس براي استفاده در سايت يا ... لطفا با ذکر منبع کپی برداری کنيد ...

با تشکر ...

2. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    کاربر مووی فا
    ميانگين پست در روز
    0.00
    پسندیده
    0
    پسند های دریافتی
    2
    میزان امتیاز
    0
    سلام دوست عزيز من دوتا مشكل با ابن نرم افزار دارم ميشه بهم بگي
    يكي اينكه جديدا بعضي از فيلمهارو نصفه كانورت ميكنه يعني تو تايم نرم افزار ميگه 60 دقيقه اما وسطاش ميره روحالت رايت و دوميش زيرنويس فيلم رو هنگام پخش تو دستگاه dvdبشكل روسي نشون ميده در صورت اينكه زيرنويس فيلم فارسيه ممنون ميشم
    با تشكر

3. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    کاربر مووی فا
    ميانگين پست در روز
    0.09
    پسندیده
    337
    پسند های دریافتی
    1,103
    میزان امتیاز
    116
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkanevil نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز من دوتا مشكل با ابن نرم افزار دارم ميشه بهم بگي
    يكي اينكه جديدا بعضي از فيلمهارو نصفه كانورت ميكنه يعني تو تايم نرم افزار ميگه 60 دقيقه اما وسطاش ميره روحالت رايت و دوميش زيرنويس فيلم رو هنگام پخش تو دستگاه dvdبشكل روسي نشون ميده در صورت اينكه زيرنويس فيلم فارسيه ممنون ميشم
    با تشكر
    مشکل نصفه بودن فیلم احتمالا به این دلیله که شما نرم افزار رو درست رجیستر نکردید ...

در مورد زیرنویس هم فایل های زیرنویس حتما باید UTF-8 باشه ... از تاپیک زیر کمک بگیرید :

حل مشکل ناخوانایی زیرنویس

4. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    کاربر مووی فا
    ميانگين پست در روز
    0.00
    پسندیده
    0
    پسند های دریافتی
    2
    میزان امتیاز
    0
    با تشكر دوست عزيز اين ورژن از نرم افزار رو شما در سايت گذاشتيد مشكل رجيستر كه نداره اگه نداره كه از اين ورژن استفاده كنم بازم ممنون

5. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    کاربر مووی فا
    ميانگين پست در روز
    0.09
    پسندیده
    337
    پسند های دریافتی
    1,103
    میزان امتیاز
    116
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkanevil نمایش پست ها
    با تشكر دوست عزيز اين ورژن از نرم افزار رو شما در سايت گذاشتيد مشكل رجيستر كه نداره اگه نداره كه از اين ورژن استفاده كنم بازم ممنون
    خیر دوست عزیز این نسخه تست شده و مشکلی نداره ...

دانلود و نصب کنید اگر شوالی بود در خدمتم ...

6. آفلاین
    مدیر بازنشسته

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    ميانگين پست در روز
    0.67
    پسندیده
    2,256
    پسند های دریافتی
    3,438
    میزان امتیاز
    301
    بهترین تایم برای فایل اسپلیت اول و بقیه قسمت ها چقدره؟
    ویرایش توسط ILEX : 2013/2/5 در ساعت 01:17

7. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    كاربر ويژه (VIP)
    ميانگين پست در روز
    0.01
    پسندیده
    6
    پسند های دریافتی
    22
    میزان امتیاز
    0
    دوستان من فیلمو میریزم تو فلش و به تی وی وصل میکنم ارور میده و فیلمو نمیخونه نمیدونین مشکل از چیه و راه حلش چیه

8. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    کاربر مووی فا
    ميانگين پست در روز
    0.09
    پسندیده
    337
    پسند های دریافتی
    1,103
    میزان امتیاز
    116
    نقل قول نوشته اصلی توسط ILEX نمایش پست ها
    بهترین تایم برای فایل اسپلیت اول و بقیه قسمت ها چقدره؟
    فرقی نمیکنه و سلیقه ای هست ! این کار برای انتخاب جداگانه قیمت های فیلم انجام میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush15353 نمایش پست ها
    دوستان من فیلمو میریزم تو فلش و به تی وی وصل میکنم ارور میده و فیلمو نمیخونه نمیدونین مشکل از چیه و راه حلش چیه
    فرمت فیلم چی هست ؟

9. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    كاربر ويژه (VIP)
    ميانگين پست در روز
    0.01
    پسندیده
    6
    پسند های دریافتی
    22
    میزان امتیاز
    0
    mkv هستش فرمت فیلم

10. آفلاین
    کاربر مووی فا

عنوان کاربر
    کاربر مووی فا
    ميانگين پست در روز
    0.02
    پسندیده
    1
    پسند های دریافتی
    16
    میزان امتیاز
    43
    سلام من نرم افزار رو دان کردم و مراحل رو همون طور که توضیح دادید طی میکنم ولی در زیر کشوي Subtitle هیچ زبانی تعریف نشده یعنی عدد 0 نمایش داده میشه و روش دوبل کلیلک که میکنم تغییر نمیکنه لطفا راهنمایی بفرمایید قبلا هم که یک بار مراحل رو کامل انجام دادم رایت هم کردم ولی زیر نویس نداره

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع